W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do składania zapytań i zamówień bez wychodzenia z domu: telefonicznie: 12 268 00 18, 608 618 511 lub mailowo: krakow@orlita.pl.

Nasi doradcy wyposażą Państwo w niezbędne e-wzorniki, e-instrukcje oraz we wskazówki jak dokonać pomiarów a nawet montażu niektórych produktów samodzielnie.

Natomiast wszystkie dokonywane przez nas pomiary i montaże odbywają się z zastosowaniem niezbędnych środków ostrożności i higieny.

Idealne duety czy sprytne single. Jakie osłony do wnętrz?

roletki zdjęcie

Osłony przeciwsłoneczne przeznaczone do wnętrza możemy podzielić na dwie kategorie: montowane na całą wnękę okienną do sufitu lub ściany oraz drugi typ: montowane do okna, w świetle szyby.

Zanim dokonamy wyboru musimy zastanowić się gdzie chcemy aby były montowane i jaką rolę mają spełniać. Nie bez znaczenia jest ich estetyka aby jak najlepiej dopasować osłonę do charakteru naszego wnętrza.

Osłony zakrywające wnękę okienną

Rezygnując z tradycyjnych zasłon zamiast nich możemy wprowadzić rolety czy żaluzje zakrywające całą wnękę okienną. Nasze nowe osłony montujemy wtedy do sufitu lub ściany.
Oto ich zalety:
1. Zyskujemy istotny element dekoracyjny wnętrza, który w dużym stopniu wpływa na jego styl i design.
2. Pozwalają na zakrycie dużych powierzchni szklanych np. okien przesuwnych typu HST
3. Ich sterowanie może być jeszcze łatwiejsze dzięki zastosowaniu silników elektrycznych
4. Przesłonić możemy nie tylko okna ale i wnęki w domach: na przykład schowek pod schodami
5. Zapewniają ciepły klimat w pomieszczeniu
6. Wpływają pozytywnie na akustykę pomieszczenia

Do wyboru mamy rolety wolnowiszące, rolety w półkasetach Calipso, a także wielkogabarytowe rolety typu Screen. Natomiast wśród żaluzji do osłony całych wnęk świetnie nadają się żaluzje pionowe oraz cieszące się olbrzymią popularnością żaluzje drewniane o szerokich lamelach 50 cm.

żaluzje drewniane

Drugim typem osłon są osłony montowane bezpośrednio na oknie: na jego ramie lub w świetle szyby. Takie rozwiązanie daje nam szereg korzyści

1. Niektóre produkty pozwalają na dokładne zaciemnienie pomieszczenia (np. rolety z prowadnicami, plisy honeycomb)
2. Umożliwiają otwieranie lub uchylenie okna bez odsłaniania osłony (poprzez zastosowanie prowadzenia żyłkowego lub prowadnic)
3. Zapewniają dostęp do parapetu
4. Nie pomniejszają optycznie pomieszczenia
5. Niekiedy nadają pomieszczeniu surowości i ascetycznego charakteru
6. Mają zastosowanie na oknach o różnych kształtach (np. plisy)
7. W przeciwieństwie do osłon zakrywających wnękę, nie wymagają obecności odpowiedniego nadproża nad oknem
8. Są odporne na przeciągi i powiewy wiatru

Przykładami takich osłon są: rolety mini, rolety w skrzynkach aluminiowych i PVC (w wersji klasycznej jak i dzień/noc), plisy, żaluzje poziome aluminiowe o szerokości lameli 16 mm i 25 mm oraz żaluzje drewniane szerokości 25 mm.
żaluzja

Trzeba wiedzieć, że jedno rozwiązanie nie wyklucza jednak drugiego. Zastosowanie równocześnie jednej osłony w świetle szyby a drugiej na wnęce bywa często doskonałym pomysłem. Pozwala na dostosowanie natężenia światła do naszych potrzeb nie tracąc na estetyce i designerskim wyglądzie wnętrza

roleta rzymskaOto przykłady takich idealnych duetów:
1. Roleta rzymska o strukturze firanki na wnęce okiennej i rolety prestiż z tkaniną termoizolacyjną na oknie zamontowane w świetle szyby – zapewniają przytulny klimat.

2. Roleta prestiż lub roleta mini o strukturze firanki zamontowana w świetle szyby i wolnowisząca roleta nieprzepuszczająca światła na całą wnękę okienną – klasycznie i estetycznie.

3. Żaluzje plisowane z tkaniną izolująca tzw. honeycomb zestawione z roletą wolnowiszącą lub rzymską z tkaniną przeźroczystą – ciepło, przytulnie – jednym słowem domowo.

4. Rolety wolnowiszące Solaris typu screen zestawione z żaluzjami aluminiowymi 25 mm Julita – idealne zestawienie do nowoczesnych wnętrz i biur.

5. Żaluzje pionowe wraz z żaluzjami aluminiowymi o tym samym kolorze np. czarne – eleganckie, nietuzinkowe a zarazem nowoczesne rozwiązanie.

6. Żaluzje drewniane lub bambusowe 25 mm w świetle szyby wraz z roletą wolnowiszacą typu mata – dla lubiących naturę ekosympatyków.

7. Z powodzeniem możemy również pozostawić nasze ukochane zasłony, a w świetle szyby zamontować żaluzje plisowane, rolety tekstylne o strukturze firanki czy też po prostu klasyczne żaluzje 25 mm lub 16 mm.

Napisz do nas

Administratorem danych osobowych jest firma ORLITA sp. jawna z siedzibą w Krakowie 31-301, ul. Chełmońskiego 11a Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania pytania.

Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści danych i prawo poprawiania danych.

We speak English GB
Wir sprechen Deutsch DE
Мы говорим по-русски RU
* - pola obowiązkowe

Punkty sprzedaży

Dlaczego my?

Doświadczenie

Doświadczenie

Kilkadziesiąt lat doświadczenia w branży osłon przeciwsłonecznych na polskim i światowym rynku

Kompetencja

Kompetencja

Rozumiemy potrzeby Klientów i wspieramy ich naszą wiedzą i doświadczeniem

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Potwierdzona opiniami Klientów

Design

Design

Tworzymy własne kolekcje aby sprostać trendom

O nas

Firma ORLITA działa od 1991 roku. Od samego początku specjalizowaliśmy się w produkcji rolet zewnętrznych oraz innych osłon przeciwsłonecznych , jak żaluzje, markizy czy rolety tekstylne. W myśl zasady „jakość sama się obroni”, nastawiliśmy się na produkty wysokiej jakości, konkurencyjne ceny przy jednoczesnym zastosowaniu najlepszych materiałów.

Nasze punkty sprzedaży

Kraków, ul. Zakopiańska 56, tel. 12 268 00 18
Kraków, ul. Chełmońskiego 11A, tel. 12 623 04 65
Gdańsk, 80-209 Chwaszczyno, ul. Boczna 23, tel. 660 070 808
Wieliczka, Sułków 298, tel. 12 256 20 00

Nasi partnerzy handlowi

Bielsko-Biała, ul. Olszówka 15, tel. 33 812 24 24
Mszana Dolna, ul. Piłsudskiego 10, tel. 18 331 10 58
Niepołomice, ul. Targowa 4J, tel. 12 281 31 98
Jasło, ul. Czackiego 9, tel. kom. 533877077
Do pobrania | Polityka prywatności | Promocje |Pliki cookies| Współpraca | Mapa strony      Zapraszamy do naszych salonów w miastach: Kraków, Gdańsk, Wieliczka.

© 1991-2019 Orlita.pl. Kopiowanie zabronione.