Zapytania ofertoweproszę kierować na krakow@orlita.pl , krakow2@orlita.pl , gdansk@orlita.pl

UWAGA ZMIANA ADRESU!
Salon pozostaje przy Zakopiańskiej , ale z numeru 56 został przeniesiony pod numer 105, Centrum Handlowe SOLVAY PARK, poziom 0 tuż obok Media Markt.

Najczęściej zadawane pytania

Specjalnie dla naszych Klientów przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Nasza oferta obejmuje szereg różnych rozwiązań dotyczących osłon okiennych. Czynnikami decydującymi o tym, jakie osłony wybrać jest ich funkcjonalność. Istotny jest też wielkość, rodzaj i kształt okien, ich umiejscowienie oraz charakterystyka pomieszczenia (wilgoć, stopień nasłonecznienia). Należy się zastanowić jaką rolę mają spełniać osłony. Czy potrzebujemy całkowitego zaciemnienia czy tez mają spełniać rolę firanki i tylko dyskretnie izolować nas od świata zewnętrznego. Kolejnym i bardzo ważnym czynnikiem jest państwa indywidualny gust i wystrój wnętrza.

Niemniej jednak najlepiej udać się do naszych salonów sprzedaży, gdzie nasi wykwalifikowani doradcy pomogą fachowo dobrać najlepsze osłony. dla Państwa domu. Zaletą odwiedzenia naszych salonów sprzedaży jest również możliwość obejrzenia wystawek i sprawdzenia jak pracują poszczególne systemy osłon okiennych.

Zachęcamy również do przeczytania artykułów poniżej, w naszym Poradniku Klienta, które szczegółowo przedstawiają zalety poszczególnych osłon przeciwsłonecznych i z pewnością ułatwią ich wybór.

Tak. Wychodzimy naprzeciwko Państwa potrzebom. Wystarczy do nas zadzwonić, lub przyjść do jednego z naszych salonów sprzedaży i umówić termin pomiaru. Nasi montażyści zawsze mają ze sobą wzorniki i służą cennym doświadczeniem w doborze właściwych kolorów lub materiałów.

Na terenie Krakowa pomiar jest bezpłatny. Poza Krakowem klient płaci tylko za dojazd.

Nie. Jest to podyktowane indywidualnym podejściem do Klienta. Bardzo często spotykamy się z niestandardowymi wymiarami, kształtami okien czy materiałem z jakiego zbudowane są ściany. Dzięki indywidualnym konsultacjom możemy pomóc Klientowi w wyborze rozwiązania najbardziej dostosowanego do jego oczekiwań i warunków technicznych. Klienci często nie zdają sobie sprawy z faktu, jak wiele nowych rozwiązań jest dostępnych obecnie na rynku. Dbamy również o jakość naszych produktów i ich fachowy montaż zapewniając stałą opiekę nad Klientem na każdym stopniu realizacji procesu sprzedaży. W przypadku sprzedaży internetowej to wszystko nie byłoby możliwe.

Standardowo termin wykonania to 7 dni roboczych. Termin ten jednak może ulec nieznacznemu wydłużeniu lub skróceniu w zależności od rodzaju wyrobu lub od ilości zleceń produkcyjnych.

Większość wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych jest montowana bezinwazyjnie na skrzydło okna za pomocą specjalnych wieszaków lub do listwy przyszybowej okna – zatem nie ma wpływu na jego gwarancję.

W przypadku osłon zewnętrznych (np. rolet aluminiowych) to zarówno producent systemów okiennych jak i producenci systemów roletowych przewidują mocowanie osłon bezpośrednio do ramy okna. Prawidłowo wykonany montaż nie narusza gwarancji okna ani nie zmniejsza jego trwałości. Co więcej, w praktyce okazuje się, że trwałość okna (szczególnie drewnianego) zostaje zwiększona ponieważ często okno jest zasłonięte przez roletę przez co jest chronione przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.


Firma Orlita udziela dwuletniej gwarancji na wszystkie oferowane przez siebie osłony przeciwsłoneczne.

Tak, każdy Klient może samodzielnie zamontować zamówiony przez siebie towar. Jednak firma Orlita nie ponosi wtedy odpowiedzialności za wadliwie zamontowany produkt. W takim wypadku gwarancja udzielana jest na sam produkt, ale nie obejmuje uszkodzeń wynikających z wadliwego montażu.

Standardowo montażyści firmy Orlita pracują w godzinach 8:00-16:00. Jednak na specjalne życzenie Klienta, montażysta może podjechać poza w/w godzinami pracy jak również i w sobotę.

Najczęściej wybieranym produktem są rolety wewnętrzne prestiż: na prowadnicach, dzięki którym materiał nie odchyla się przy otwieraniu a po bokach nie powstają szczeliny przepuszczające światło. Roleta zamknięta jest w aluminiowej skrzynce.

Bardzo popularne są żaluzje plisowane potocznie zwane plisami. Posiadamy ich duży wybór kolorystyczny i fakturowy. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość podnoszenia od dołu do góry, gdy chcemy zasłonić tylko część okna.

Zdecydowanie najlepszym ale też najdroższym sposobem na przysłonięcie okien dachowych są osłony zewnętrzne. Hitem na rynku są materiałowe rolety zewnętrzne, które doskonale redukują temperatury w lecie. A także rolety aluminiowe zewnętrzne dające 100% zaciemnienia.

Żaluzje i rolety wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką lub szczotką do kurzu. Ważne, by czyścić przy zamkniętej osłonie.

Trzeba zwrócić uwagę, by nie przemoczyć tkaniny osłony przeciwsłonecznej, gdyż materiał może się odkształcić lub ulec przebarwieniu. Mycie markiz możemy również zlecić profesjonalnej firmie czyszczącej.

W takim przypadku firma Orlita poleca zamontować żaluzje pionowe tzw. Vertikale, które idealnie nadają się do zakrywania dużych powierzchni – szerokość do 5,5 m, nieograniczona wysokość. Są estetycznym i eleganckim wykończeniem wnętrz spełniając rolę doskonałej osłony przeciwsłonecznej. Oferujemy duży wybór kolorów i rodzajów materiałów.

W przypadku osłon zewnętrznych, na duże okna polecamy właściwie wszystkie dostępne rozwiązania. Rolety zewnętrzne, rolety zewnętrzne materiałowe Screeny, ZIP’y czy też żaluzje fasadowe.

W razie reklamacji jakiegokolwiek produktu kupionego w firmie Orlita, należy się skontaktować z salonem sprzedaży w celu umówienia montażysty na wizję lokalną. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i wspólnie wypracowujemy sposób rozwiązania zaistniałego problemu.

Jak najbardziej. Firma Orlita posiada w swojej ofercie rolety elewacyjne czyli rolety w skrzynce ściętej 45 stopni lub półokrągłej. Montuje się je na istniejące okna lub na gotową elewację. Taki montaż nie wymaga obróbek tynkarskich i najmniej ingeruje w strukturę budynku. Dzięki temu stał się najpopularniejszym rozwiązaniem montażowym. Nie powoduje on dodatkowych mostków termicznych. Jest najprostszym pod względem technicznym oraz ekonomicznym rozwiązaniem.

Firma Orlita oferuje szeroką gamę kolorów skrzynek i prowadnic tak, by harmonizowały z wystrojem domu i otoczeniem.

Dzięki systemom bezprzewodowym podłączenie elektrycznego sterowania w wykończonym domu stało się o wiele prostsze. Do okna należy doprowadzić jedynie zasilanie. Natomiast nie ma potrzeby przeprowadzana kabli sterujących

Tak. Pracownicy firmy Orlita posiadają 25-letnie doświadczenie w produkcji osłon przeciwsłonecznych i chętnie doradzą najlepsze rozwiązanie nawet przy niestandardowych zleceniach. Najlepiej umówić wizytę montażysty, który na miejscu, po stwierdzeniu możliwości technicznych fachowo doradzi jakie rozwiązanie przeciwsłoneczne będzie możliwe dla Państwa okien. Zapraszamy również do naszych salonów sprzedaży gdzie na miejscu będziecie mogli uzyskać fachową poradę a przede wszystkim zobaczyć jak funkcjonują różne rozwiązania nawet dla niestandardowych okien.

Tak. Jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom najbardziej wymagających klientów. Mając na uwadze wymagania największych inwestorów pierwsi wystąpiliśmy o wydanie aprobat technicznych i certyfikatów na stosowane przez nas rolety, bramy i kraty. Duża część stosowanych przez nas materiałów do osłon wewnętrznych posiada certyfikaty niepalności a prawie wszystkie posiadają atesty higieniczne.

Najczęstszą przyczyną krzywego zwijania się rolet i żaluzji jest nieprawidłowy montaż. Warto przed dokonaniem samodzielnego montażu upewnić się, czy okna wciąż są poziomo ułożone, czy może opadły i należy je wyregulować. Właściwy i precyzyjny montaż każdego systemu wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych jest bardzo istotnym czynnikiem mającym wpływ na jakość pracy danego systemu.

Jest taka możliwość, ale psy i koty mogą zniszczyć moskitierę pazurkami. Korzystniejszym rozwiązaniem są oferowane przez firmę Orlita specjalne modele drzwi opierające się na samozamykaczach. Dzięki temu nasze pupile mogą swobodnie wchodzić i wychodzić z pomieszczenia, a my możemy cieszyć się wnętrzem zabezpieczonym siatką antyinsektową.

Jak najbardziej. Rolety zewnętrzne spełniają nie tylko funkcję przeciwsłoneczną, antywłamaniową ale również termoizolacyjną. W lecie chronią przed gorącem a w zimie stanowią dodatkową barierę izolująca od chłodu. Rolety zewnętrzne również doskonale tłumią hałasy dobiegające z zewnątrz. Ich zalet jest bardzo wiele dlatego ich popularność od lat rośnie wraz ze wzrostem liczby zadowolonych Klientów.

Napisz do nas

Administratorem danych osobowych jest firma ORLITA sp. jawna z siedzibą w Krakowie 31-301, ul. Chełmońskiego 11a Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania pytania.

Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści danych i prawo poprawiania danych.

We speak English GB
Wir sprechen Deutsch DE
Мы говорим по-русски RU
* - pola obowiązkowe

Punkty sprzedaży

Dlaczego my?

Doświadczenie

Doświadczenie

Kilkadziesiąt lat doświadczenia w branży osłon przeciwsłonecznych na polskim i światowym rynku

Kompetencja

Kompetencja

Rozumiemy potrzeby Klientów i wspieramy ich naszą wiedzą i doświadczeniem

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Potwierdzona opiniami Klientów

Design

Design

Tworzymy własne kolekcje aby sprostać trendom

O nas

Firma ORLITA działa od 1991 roku. Od samego początku specjalizowaliśmy się w produkcji rolet zewnętrznych oraz innych osłon przeciwsłonecznych , jak żaluzje, markizy czy rolety tekstylne. W myśl zasady „jakość sama się obroni”, nastawiliśmy się na produkty wysokiej jakości, konkurencyjne ceny przy jednoczesnym zastosowaniu najlepszych materiałów.

---

---

© 1991-2023 orlita.pl Kopiowanie zabronione.