Zapytania ofertoweproszę kierować na krakow@orlita.pl , krakow2@orlita.pl , gdansk@orlita.pl

UWAGA ZMIANA ADRESU!
Salon pozostaje przy Zakopiańskiej , ale z numeru 56 został przeniesiony pod numer 105, Centrum Handlowe SOLVAY PARK, poziom 0 tuż obok Media Markt.

WINDOW FASHION DESIGN – czyli jak dobrać modne osłony przeciwsłoneczne do wnętrza?

Jasne wnętrze - rolety

Obecnie rynek dekoracji okien jest ogromny. W zależności od upodobań możemy dobrać do domu osłony regulujące poziom oświetlenia pomieszczeń w różnych stylach, np. nowoczesnym, retro, vintage, romantycznym, rustykalnym czy skandynawskim. Gdy dokonasz dobrego wyboru ładna dekoracja okien będzie Ci służyć przez długi czas.

Wszystkie osłony są praktyczne i spełniają swój cel a ich wygląd upiększa wnętrze jednocześnie dodając mu charakteru.

Masz do wyboru: żaluzje i rolety. Obydwa produkty w wielu rodzajach, opcjach materiałowych i montażowych.

Aby pomóc w wyborze przybliżymy charakterystykę kilku podstawowych rodzajów osłon.

Żaluzje wewnętrzne to wspaniałe rozwiązanie, które uchroni Cię przed nadmiernym słońcem czy wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, chroniąc Twoją prywatność.

Pomimo tego, iż produkowane są od zamierzchłych czasów wciąż są modne i wspaniale spełniają swoją funkcję. Oprócz całkowitego zaciemnienia pozwalają sterować kątem padania światła do pomieszczenia. Ich niegasnąca popularność i funkcjonalność wpłynęła na powstanie różnych typów żaluzji. W zależności od pomieszczenia możesz dokonać wyboru pomiędzy żaluzjami poziomymi aluminiowymi i drewnianymi o różnych szerokościach lamelek. Ciekawym rozwiązaniem są żaluzje plisowane, a także nowość na rynku europejskim: żaluzje wewnątrzszybowe do szyb zespolonych.

Jakość żaluzji poziomych ściśle powiązana jest z surowcem z jakiego zostały wykonane. Aluminiowe są najkorzystniejsze cenowo i najbardziej uniwersalne. Możesz wybrać też żaluzje z drewna. Wówczas estetyka będzie przenikać się z ciepłem i trwałością.

Żaluzje pionowe są to pasy impregnowanej tkaniny zamocowane na szynie nośnej, mieszczącej cały mechanizm. Na dole mają doczepiony obciążnik by ładniej się układały i stabilnie osłaniały okno. Łańcuszek i sznurek warunkują zamykanie się oraz otwieranie żaluzji. Pasy tkaniny można rozsunąć na boki bądź manipulować kątem ich nachylenia, regulując sobie dopływ światła. Doskonale sprawdzają się na dużych powierzchniach okien. To rozwiązanie najczęściej stosuje się w biurach, szkołach, szpitalach oraz miejscach użyteczności publicznej.

Hitem na rynku designu jest żaluzja plisowana, która jest właściwie połączeniem żaluzji i rolety. Dzięki możliwości otwierania plisy od góry – górna powierzchnia okna pozostaje niezasłonięta tkaniną, tym samym wpuszcza do środka dużo światła. To rozwiązanie doskonale sprawdza się w pomieszczeniach parterowych, gdy chcemy zasłonić tylko część okna od dołu a od góry wpuścić promienie słoneczne. .

Roleta rzymska w łazience

Rolety tekstylne to bardzo popularny rodzaj przysłon okiennych. Regulacja w roletach opiera się na mechanizmie zwijającym. Materiał nawinięty jest na rurkę (najczęściej aluminiową), może być również poprowadzony w bocznych prowadnicach. Dostępne są rolety chowane w skrzyniach PVC i aluminiowych oraz wolnowiszące. Rolety mogą być wykonane z różnych surowców: tkaniny, drewna, bambusa. Są dostępne w różnych kolorach i wzorach. Pozwala to na dowolność aranżacji każdego typu wnętrza.

Modnym produktem na rynku designerskim są rolety Dzień-Noc. Ten innowacyjny i praktyczny system osłon przeciwsłonecznych może z powodzeniem zastąpić firanki, zasłony a także klasyczne rolety. Posiadają możliwość płynnego regulowania przechodzącego przez materiał światła poprzez odpowiednie ustawienie dwóch płaszczyzn materiału. Tkania rolety zbudowana jest z naprzemiennych pasów materiału oddzielonych przestrzenią przepuszczającą światło. Podczas zwijania pasy nachodzą na siebie pozwalając dobrać żądaną ilość wpuszczanego światła. Roletę można całkowicie zwinąć.

Rolety rzymskie to typ wyjątkowo dekoracyjny, bowiem podczas podnoszenia rolety tworzą się piękne plisy na tkaninie, które rozprostowują się gdy roleta jest opuszczona. Ten zabieg ma na celu imitowanie udrapowanej zasłony, ociepla wnętrze stwarzając domową atmosferę. Po zwinięciu zajmują dość dużo miejsca w górnej części okna, dlatego najlepiej je stosować gdy nad oknem mamy wystarczającą ilość miejsca.

Aby wybrać żaluzje bądź rolety na początku należy uwzględnić czy chcesz umieścić je bezpośrednio na szybie czy też w niszy okiennej.

Zastanów się czy potrzebujesz całkowitego czy też częściowego zaciemnienia. Czy mają one spełniać funkcję firanki gdyż np. posiadasz już zasłony lub rolety zewnętrzne czy też całkowicie odgrodzić Cię przed światem zewnętrznym.

Nie bez znaczenia jest kształt okna i to z czego jest wykonane. Te czynniki techniczne są niezbędnym elementem doboru idealnej przysłony.
Dopiero później dobieramy kryteria estetyczne, czyli: kolor, styl, rodzaj materiału czy fakturę.

Warto skorzystać z porad architektów wnętrz a także wyspecjalizowanego personelu ekspertów w salonach sprzedaży rolet i żaluzji. Dysponują oni wieloma katalogami ze wzorami materiałów, zdjęciami przykładowych aranżacji a przede wszystkim, wiedzą i doświadczeniem. Wszystko po to, abyś mógł wybrać jak najlepszy produkt pasujący do Twojego wnętrza i spełniający Twoje oczekiwania.

Napisz do nas

Administratorem danych osobowych jest firma ORLITA sp. jawna z siedzibą w Krakowie 31-301, ul. Chełmońskiego 11a Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania pytania.

Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści danych i prawo poprawiania danych.

We speak English GB
Wir sprechen Deutsch DE
Мы говорим по-русски RU
* - pola obowiązkowe

Punkty sprzedaży

Dlaczego my?

Doświadczenie

Doświadczenie

Kilkadziesiąt lat doświadczenia w branży osłon przeciwsłonecznych na polskim i światowym rynku

Kompetencja

Kompetencja

Rozumiemy potrzeby Klientów i wspieramy ich naszą wiedzą i doświadczeniem

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Potwierdzona opiniami Klientów

Design

Design

Tworzymy własne kolekcje aby sprostać trendom

O nas

Firma ORLITA działa od 1991 roku. Od samego początku specjalizowaliśmy się w produkcji rolet zewnętrznych oraz innych osłon przeciwsłonecznych , jak żaluzje, markizy czy rolety tekstylne. W myśl zasady „jakość sama się obroni”, nastawiliśmy się na produkty wysokiej jakości, konkurencyjne ceny przy jednoczesnym zastosowaniu najlepszych materiałów.

---

---

© 1991-2023 orlita.pl Kopiowanie zabronione.