Zapytania ofertoweproszę kierować na krakow@orlita.pl , krakow2@orlita.pl , gdansk@orlita.pl

UWAGA ZMIANA ADRESU!
Salon pozostaje przy Zakopiańskiej , ale z numeru 56 został przeniesiony pod numer 105, Centrum Handlowe SOLVAY PARK, poziom 0 tuż obok Media Markt.

Specjalnie dla naszych Klientów przygotowaliśmy Poradnik Klienta, który zawiera fachowe porady oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o Kontakt telefoniczny lub mailowy z naszą firmą.

Czym się kierować przy wyborze bramy garażowej?

brama garażowa

Na rynku funkcjonuje kilka rodzajów bram garażowych które różnią się od siebie wyglądem, funkcjonalnością, stopniem izolacyjności, mechanizmami, sposobem otwierania oraz ceną. Wybór modeli jest ogromny: bramy segmentowe, uchylne, roletowe i rozwierane.

Czy jednak wybierając bramę garażową zastanawiamy się nad tym jaki model będzie odpowiedni dla Nas?

Z naszego wpisu dowiesz się na co zwracać szczególną uwagę wybierając bramę garażową.

(więcej…)

Rolety czy żaluzje? 6 kroków aby wybrać – poradnik

rolety i żaluzje w domu

Dokonując wyboru, pamiętajmy, że innymi właściwościami charakteryzuje się żaluzja a innymi roleta.

Roleta to tkanina nawijana na wałek. Wałek może być odsłonięty (roleta wolnowisząca lub mini) lub schowany w kasecie w kolorze ramy okna. Prowadnice utrzymują materiał w odpowiedniej pozycji i nie przepuszczając światła po bokach (typ prestiż).

Żaluzje czyli system poziomych lameli ustawianych przez użytkownika pod dowolnym kątem. Z pewnością są równie popularne jak rolety. Posiadają możliwość regulacji stopnia wpadania światła do pomieszczenia. Można je również opuścić lub przesunąć na żądaną wysokość. Dostępne na rynku są żaluzje poziome: aluminiowe i drewniane a także żaluzje pionowe czyli wertikale.

(więcej…)

Idealne duety czy sprytne single. Jakie osłony do wnętrz?

roletki zdjęcie

Osłony przeciwsłoneczne przeznaczone do wnętrza możemy podzielić na dwie kategorie: montowane na całą wnękę okienną do sufitu lub ściany oraz drugi typ: montowane do okna, w świetle szyby.

Zanim dokonamy wyboru musimy zastanowić się gdzie chcemy aby były montowane i jaką rolę mają spełniać. Nie bez znaczenia jest ich estetyka aby jak najlepiej dopasować osłonę do charakteru naszego wnętrza.

(więcej…)

Rolety zewnętrzne aluminiowe, zewnętrzne rolety typu screen czy też żaluzje fasadowe – które rozwiązanie wybrać?

osłony przeciwsłoneczne - zdjęcie

Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwym atutem każdej osłony montowanej na zewnątrz budynku jest fakt, iż promienie słoneczne zatrzymywane są na zewnątrz budynku i nie mają możliwości przeniknięcia do środka przez szybę. Tak właśnie się dzieje w przypadku zastosowania osłon montowanych wewnątrz budynku jak żaluzje czy rolety tekstylne. Takie zewnętrzne rozwiązanie znacząco obniża stopień nagrzewania pomieszczeń latem.

Zarówno rolety zewnętrzne jak i wewnętrzne spełniają dużą rolę dekoracyjną jako znaczący element w architekturze budynku. Wykonując projekt projektant czy architekt powinien uwzględnić właściwości estetyczne i funkcjonalne osłony, aby jak najlepiej dopasować ją do specyfiki budynku.
(więcej…)

Czyszczenie i impregnacja markiz

Środki do czyszczenia i ochrony markiz

Chcesz wyczyścić swoją markizę, zabezpieczyć ją i przywrócić jej pierwotny urok?

W ofercie firmy Orlita znajdą Państwo dwa niezawodne produkty służące do czyszczenia i impregnacji markiz, parasoli i innych tekstyliów zewnętrznych – TEX’ACTIV CLEAN i TEX’ACTIV GUARD.

W zależności od stopnia nagromadzenia brudu, Tex’Aktiv może przywrócić do 80% pierwotnego uroku tkaniny i odporności!

TEX’ACTV CLEAN i TEX’ACTIV GUARD to niezawodne środki stworzone przez najlepszego producenta tkanin zewnętrznych na świecie – firmę Dickson.

(więcej…)

Zalety posiadania moskitiery

Moskitiery Orlita

Poznaj zalety naszych MOSKITIER czyli SIATEK PRZECIWINSEKTOWYCH bez których Ci, którzy już je posiadają nie wyobrażają sobie komfortowego życia.

Zalety moskitier Orlita

owady stop: uniemożliwiają przedostawanie się do środka pomieszczeń owadów np.: komarów, mych, meszek, os, ciem itp.
spokojny sen przy otwartym oknie w lecie
dobre zdrowie – moskitiery eliminują potrzebę stosowanie środków chemicznych – repelentów, które mają bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, kondycję skóry i środowisko
oszczędność – jedna moskitiera może posłużyć przez długie lata; jest to znacznie korzystniejsza inwestycja niż zakup wielu repelentów
korzyść dla środowiska – nie zabijamy owadów (również tych pożytecznych np. pszczół) tylko powstrzymujemy przed przedostaniem się do wnętrza
ograniczenie pyłków dostających się do wewnątrz- szczególnie pożyteczne w przypadku alergików
(więcej…)

Najczęściej zadawane pytania

Specjalnie dla naszych Klientów przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Nasza oferta obejmuje szereg różnych rozwiązań dotyczących osłon okiennych. Czynnikami decydującymi o tym, jakie osłony wybrać jest ich funkcjonalność. Istotny jest też wielkość, rodzaj i kształt okien, ich umiejscowienie oraz charakterystyka pomieszczenia (wilgoć, stopień nasłonecznienia). Należy się zastanowić jaką rolę mają spełniać osłony. Czy potrzebujemy całkowitego zaciemnienia czy tez mają spełniać rolę firanki i tylko dyskretnie izolować nas od świata zewnętrznego. Kolejnym i bardzo ważnym czynnikiem jest państwa indywidualny gust i wystrój wnętrza.

Niemniej jednak najlepiej udać się do naszych salonów sprzedaży, gdzie nasi wykwalifikowani doradcy pomogą fachowo dobrać najlepsze osłony. dla Państwa domu. Zaletą odwiedzenia naszych salonów sprzedaży jest również możliwość obejrzenia wystawek i sprawdzenia jak pracują poszczególne systemy osłon okiennych.

Zachęcamy również do przeczytania artykułów poniżej, w naszym Poradniku Klienta, które szczegółowo przedstawiają zalety poszczególnych osłon przeciwsłonecznych i z pewnością ułatwią ich wybór.

Tak. Wychodzimy naprzeciwko Państwa potrzebom. Wystarczy do nas zadzwonić, lub przyjść do jednego z naszych salonów sprzedaży i umówić termin pomiaru. Nasi montażyści zawsze mają ze sobą wzorniki i służą cennym doświadczeniem w doborze właściwych kolorów lub materiałów.

Na terenie Krakowa pomiar jest bezpłatny. Poza Krakowem klient płaci tylko za dojazd.

Nie. Jest to podyktowane indywidualnym podejściem do Klienta. Bardzo często spotykamy się z niestandardowymi wymiarami, kształtami okien czy materiałem z jakiego zbudowane są ściany. Dzięki indywidualnym konsultacjom możemy pomóc Klientowi w wyborze rozwiązania najbardziej dostosowanego do jego oczekiwań i warunków technicznych. Klienci często nie zdają sobie sprawy z faktu, jak wiele nowych rozwiązań jest dostępnych obecnie na rynku. Dbamy również o jakość naszych produktów i ich fachowy montaż zapewniając stałą opiekę nad Klientem na każdym stopniu realizacji procesu sprzedaży. W przypadku sprzedaży internetowej to wszystko nie byłoby możliwe.

Standardowo termin wykonania to 7 dni roboczych. Termin ten jednak może ulec nieznacznemu wydłużeniu lub skróceniu w zależności od rodzaju wyrobu lub od ilości zleceń produkcyjnych.

Większość wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych jest montowana bezinwazyjnie na skrzydło okna za pomocą specjalnych wieszaków lub do listwy przyszybowej okna – zatem nie ma wpływu na jego gwarancję.

W przypadku osłon zewnętrznych (np. rolet aluminiowych) to zarówno producent systemów okiennych jak i producenci systemów roletowych przewidują mocowanie osłon bezpośrednio do ramy okna. Prawidłowo wykonany montaż nie narusza gwarancji okna ani nie zmniejsza jego trwałości. Co więcej, w praktyce okazuje się, że trwałość okna (szczególnie drewnianego) zostaje zwiększona ponieważ często okno jest zasłonięte przez roletę przez co jest chronione przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

(więcej…)

Jak wybrać odpowiednią markizę na balkon lub taras?

markizy

Odpowiednio dobrana markiza zapewni komfortowy wypoczynek na tarasie w najbardziej słoneczne i pochmurne dni, zapewniając cień i ochronę przed deszczem. Kupując markizę należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, dzięki którym będziemy w pełni zadowoleni z wyboru.

Tarasy i balkony są zazwyczaj umieszczone po południowej lub południowo-zachodniej stronie budynku. Dzięki temu pokoje mają zapewnione naturalne oświetlenie, a taras czy balkon są idealnym miejscem na wypoczynek podczas ciepłych dni. Jednak im cieplejsze i słoneczniejsze dni, tym pokoje sąsiadujące z tarasem są bardziej nagrzane, a sam taras staje się miejscem niemożliwym do wysiedzenia. W takich wypadkach najlepszym rozwiązaniem staje się właśnie markiza.

Lekkie zadaszenie może zacieniać cały taras lub tylko jego część. Warto prześledzić przed zakupem jak wygląda nasłonecznienie balkonu, gdzie pojawia się i jak przechodzi cień w miarę upływu dnia. Warto się zastanowić czy chcemy przyciemnić cały taras czy tylko jego część, pozostawiając nasłoneczniony kawałek by móc się np. swobodnie opalać.
(więcej…)

Kiedy i jakie przesłony przeciwsłoneczne okien fasadowych zastosować w domu?

Przesłony

Głównym pytaniem jakie musimy sobie zadać to: „jakie konkretnie jest główne przeznaczenie danej osłony?”

W przypadku gdy mają to być osłony, których głównym celem jest zabezpieczenie przed przegrzewaniem się pomieszczeń, musimy skoncentrować się na produktach, które montujemy po zewnętrznej stronie budynku (np. rolety zewnętrzne). Takie osłony nie dopuszczają promieni słonecznych do wnętrza budynku, lecz pochłaniają, rozpraszają i odbijają je na zewnątrz. W ten sposób okno jest „w cieniu”. Jest to zdecydowanie najbardziej skuteczny sposób na ochronę przed przegrzewaniem się pomieszczeń oraz zaoszczędzenie kosztów klimatyzacji. Przesłony okien fasadowych są zwykle dużych gabarytów, więc stanowią istotny element architektoniczny. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest ich planowanie w fazie projektowania budynku.

(więcej…)

Żaluzje wewnątrzszybowe do szyb zintegrowanych – wybór na etapie projektu

Żaluzje wewnątrzszybowe

W ofercie firmy ORLITA są również, zyskujące coraz większą popularność, żaluzje wewnątrzszybowe (zintegrowane w pakiecie szybowym).

Żaluzje wewnątrzszybowe posiadają zalety osłon przeciwsłonecznych zewnętrznych, a ich koszt jest stosunkowo niski, zbliżony do osłon wewnętrznych. Dzięki umiejscowieniu żaluzji między szybami, a w szczególności przed znajdującą się po wewnętrznej stronie szybą niskoemisyjną, żaluzja doskonale chroni pomieszczenie przed przegrzewaniem. Rozprasza promienie słoneczne jeszcze zanim przedostaną się do wnętrza pomieszczenia.

Oprócz głównej zalety, czyli ochrony przeciwsłonecznej, żaluzje zamknięte w hermetycznej przestrzeni pomiędzy szybami nigdy się nie zabrudzą. Nie musimy ich myć i odkurzać. Dzięki temu nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne, które często miały miejsce właśnie podczas sprzątania lub poprzez inne zdarzenia losowe takie jak zahaczenie, bawiące się nimi dzieci lub zwierzęta domowe.

(więcej…)

Napisz do nas

Administratorem danych osobowych jest firma ORLITA sp. jawna z siedzibą w Krakowie 31-301, ul. Chełmońskiego 11a Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania pytania.

Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści danych i prawo poprawiania danych.

We speak English GB
Wir sprechen Deutsch DE
Мы говорим по-русски RU
* - pola obowiązkowe

Punkty sprzedaży

Dlaczego my?

Doświadczenie

Doświadczenie

Kilkadziesiąt lat doświadczenia w branży osłon przeciwsłonecznych na polskim i światowym rynku

Kompetencja

Kompetencja

Rozumiemy potrzeby Klientów i wspieramy ich naszą wiedzą i doświadczeniem

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Potwierdzona opiniami Klientów

Design

Design

Tworzymy własne kolekcje aby sprostać trendom

O nas

Firma ORLITA działa od 1991 roku. Od samego początku specjalizowaliśmy się w produkcji rolet zewnętrznych oraz innych osłon przeciwsłonecznych , jak żaluzje, markizy czy rolety tekstylne. W myśl zasady „jakość sama się obroni”, nastawiliśmy się na produkty wysokiej jakości, konkurencyjne ceny przy jednoczesnym zastosowaniu najlepszych materiałów.

---

---

© 1991-2023 orlita.pl Kopiowanie zabronione.