W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do składania zapytań i zamówień bez wychodzenia z domu: telefonicznie: 12 268 00 18, 608 618 511 lub mailowo: krakow@orlita.pl.

Nasi doradcy wyposażą Państwo w niezbędne e-wzorniki, e-instrukcje oraz we wskazówki jak dokonać pomiarów a nawet montażu niektórych produktów samodzielnie.

Natomiast wszystkie dokonywane przez nas pomiary i montaże odbywają się z zastosowaniem niezbędnych środków ostrożności i higieny.

Moskitiery na oknach – siatki przeciw owadom

Poradnik - moskitiery

Latem bardzo często wietrzymy nasze mieszkania, piękna pogoda za oknem sprawia, że chcemy by rześkie powietrze non stop cyrkulowało w naszym domu. Niestety wraz z nadejściem lata, budzą się do życia owady i insekty, które zatruwają nam ten błogi czas relaksu i orzeźwienia.

Najbardziej przeszkadzają nam te owady, które żywią się ludzką krwią i chętnie wtargną do naszych domów, by urządzić sobie ucztę. To właśnie z myślą o tych przykrych stworzeniach powstały ramkowe okna siatkowe, które skutecznie odizolują tych małych krwiożerców od naszej sypialni czy kuchni.

Zamontowanie ramy siatkowej zapewni nam komfort w ciepłe wieczory. Siatki przeciwinsektowe zabezpieczą nas m.in. przed natręctwem komarów, ciem czy much. Takie nakładki okienne nadają się do każdego rodzaju obiektów, zarówno użytkowanych przez ludzi jak i zwierzęta hodowlane.

Moskitiera składa się z wymiarowo dopasowanej ramki aluminiowej na którą naciągnięta jest siatka. Moskitierę można zamontować za pomocą zaczepów hakowych bądź magnesów, wszystko zależy od sposoby wykonania i rodzaju okiennic. Oczywiście taka moskitiera może być montowana zarówno na oknach jak i drzwiach.
Dodatkowo siatki przeciw owadom dostępne są w różnej kolorystyce (najczęściej białe, szare lub czarne), dzięki czemu dopasujesz kolor do swoich ościeżnic. Na wakacjach przydatna okazać się może moskitiera nad łóżko – mocowana do sufitu lub do żyrandola.

Jeśli chodzi o konserwację takiej moskitiery domowej, to warto oczyszczać ją na bieżąco z owadów, które się do niej przylepią, należy dbać o jej czystość oraz zdejmować na okres zimowy, gdyż przy dużych skokach temperatury w zimie, może się ona nam potem kruszyć, a w konsekwencji porwać smagana wiatrem.
Zimą stosowanie moskitiery mija się z celem jej przeznaczenia, dlatego lepiej ją schować na czas tej pory roku.

Jak zmierzyć okno pod moskitierę? Należy zaopatrzyć się w sztywną miarkę, otworzyć okiennicę, na której będzie znajdowała się nasza moskitiera i zmierzyć szerokość oraz wysokość okna od ramki do ramki po stronie zewnętrznej.

Następnym ważnym krokiem jest zmierzenie grubości ramki wraz z przylegającą do niej uszczelką. Przeważnie jej grubość waha się w granicach 2 – 3 cm.

Poza tym należy określić jaki mamy profil ramki okiennej, czyli sposób nakładania się na siebie kształtowników ram ościeżnicy i skrzydła. Mogą to być profile:

  • zlicowane – kształtowniki leżą w jednej płaszczyźnie względem siebie (jednopłaszczyznowe),
  • półzlicowane – kształtowniki są częściowo przesunięte względem siebie i wciąż nie są położone w jednej płaszczyźnie (dwupłaszczyznowe),
  • niezlicowane – kształtowniki nie leżą w jednej płaszczyźnie (dwupłaszczyznowe)

Zobacz moskitiery oferowane przez firmę Orlita

Napisz do nas

Administratorem danych osobowych jest firma ORLITA sp. jawna z siedzibą w Krakowie 31-301, ul. Chełmońskiego 11a Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania pytania.

Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści danych i prawo poprawiania danych.

We speak English GB
Wir sprechen Deutsch DE
Мы говорим по-русски RU
* - pola obowiązkowe

Punkty sprzedaży

Dlaczego my?

Doświadczenie

Doświadczenie

Kilkadziesiąt lat doświadczenia w branży osłon przeciwsłonecznych na polskim i światowym rynku

Kompetencja

Kompetencja

Rozumiemy potrzeby Klientów i wspieramy ich naszą wiedzą i doświadczeniem

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Potwierdzona opiniami Klientów

Design

Design

Tworzymy własne kolekcje aby sprostać trendom

O nas

Firma ORLITA działa od 1991 roku. Od samego początku specjalizowaliśmy się w produkcji rolet zewnętrznych oraz innych osłon przeciwsłonecznych , jak żaluzje, markizy czy rolety tekstylne. W myśl zasady „jakość sama się obroni”, nastawiliśmy się na produkty wysokiej jakości, konkurencyjne ceny przy jednoczesnym zastosowaniu najlepszych materiałów.

Nasze punkty sprzedaży

Kraków, ul. Zakopiańska 56, tel. 12 268 00 18
Kraków, ul. Chełmońskiego 11A, tel. 12 623 04 65
Gdańsk, 80-209 Chwaszczyno, ul. Boczna 23, tel. 660 070 808
Wieliczka, Sułków 298, tel. 12 256 20 00

Nasi partnerzy handlowi

Bielsko-Biała, ul. Olszówka 15, tel. 33 812 24 24
Mszana Dolna, ul. Piłsudskiego 10, tel. 18 331 10 58
Niepołomice, ul. Targowa 4J, tel. 12 281 31 98
Jasło, ul. Czackiego 9, tel. kom. 533877077
Do pobrania | Polityka prywatności | Promocje |Pliki cookies| Współpraca | Mapa strony      Zapraszamy do naszych salonów w miastach: Kraków, Gdańsk, Wieliczka.

© 1991-2019 Orlita.pl. Kopiowanie zabronione.