Zapytania ofertoweproszę kierować na krakow@orlita.pl , krakow2@orlita.pl , gdansk@orlita.pl

UWAGA ZMIANA ADRESU!
Salon pozostaje przy Zakopiańskiej , ale z numeru 56 został przeniesiony pod numer 105, Centrum Handlowe SOLVAY PARK, poziom 0 tuż obok Media Markt.

Moskitiery na oknach – siatki przeciw owadom

Poradnik - moskitiery

Latem bardzo często wietrzymy nasze mieszkania, piękna pogoda za oknem sprawia, że chcemy by rześkie powietrze non stop cyrkulowało w naszym domu. Niestety wraz z nadejściem lata, budzą się do życia owady i insekty, które zatruwają nam ten błogi czas relaksu i orzeźwienia.

Najbardziej przeszkadzają nam te owady, które żywią się ludzką krwią i chętnie wtargną do naszych domów, by urządzić sobie ucztę. To właśnie z myślą o tych przykrych stworzeniach powstały ramkowe okna siatkowe, które skutecznie odizolują tych małych krwiożerców od naszej sypialni czy kuchni.

Zamontowanie ramy siatkowej zapewni nam komfort w ciepłe wieczory. Siatki przeciwinsektowe zabezpieczą nas m.in. przed natręctwem komarów, ciem czy much. Takie nakładki okienne nadają się do każdego rodzaju obiektów, zarówno użytkowanych przez ludzi jak i zwierzęta hodowlane.

Moskitiera składa się z wymiarowo dopasowanej ramki aluminiowej na którą naciągnięta jest siatka. Moskitierę można zamontować za pomocą zaczepów hakowych bądź magnesów, wszystko zależy od sposoby wykonania i rodzaju okiennic. Oczywiście taka moskitiera może być montowana zarówno na oknach jak i drzwiach.
Dodatkowo siatki przeciw owadom dostępne są w różnej kolorystyce (najczęściej białe, szare lub czarne), dzięki czemu dopasujesz kolor do swoich ościeżnic. Na wakacjach przydatna okazać się może moskitiera nad łóżko – mocowana do sufitu lub do żyrandola.

Jeśli chodzi o konserwację takiej moskitiery domowej, to warto oczyszczać ją na bieżąco z owadów, które się do niej przylepią, należy dbać o jej czystość oraz zdejmować na okres zimowy, gdyż przy dużych skokach temperatury w zimie, może się ona nam potem kruszyć, a w konsekwencji porwać smagana wiatrem.
Zimą stosowanie moskitiery mija się z celem jej przeznaczenia, dlatego lepiej ją schować na czas tej pory roku.

Jak zmierzyć okno pod moskitierę? Należy zaopatrzyć się w sztywną miarkę, otworzyć okiennicę, na której będzie znajdowała się nasza moskitiera i zmierzyć szerokość oraz wysokość okna od ramki do ramki po stronie zewnętrznej.

Następnym ważnym krokiem jest zmierzenie grubości ramki wraz z przylegającą do niej uszczelką. Przeważnie jej grubość waha się w granicach 2 – 3 cm.

Poza tym należy określić jaki mamy profil ramki okiennej, czyli sposób nakładania się na siebie kształtowników ram ościeżnicy i skrzydła. Mogą to być profile:

  • zlicowane – kształtowniki leżą w jednej płaszczyźnie względem siebie (jednopłaszczyznowe),
  • półzlicowane – kształtowniki są częściowo przesunięte względem siebie i wciąż nie są położone w jednej płaszczyźnie (dwupłaszczyznowe),
  • niezlicowane – kształtowniki nie leżą w jednej płaszczyźnie (dwupłaszczyznowe)

Zobacz moskitiery oferowane przez firmę Orlita

Napisz do nas

Administratorem danych osobowych jest firma ORLITA sp. jawna z siedzibą w Krakowie 31-301, ul. Chełmońskiego 11a Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania pytania.

Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści danych i prawo poprawiania danych.

We speak English GB
Wir sprechen Deutsch DE
Мы говорим по-русски RU
* - pola obowiązkowe

Punkty sprzedaży

Dlaczego my?

Doświadczenie

Doświadczenie

Kilkadziesiąt lat doświadczenia w branży osłon przeciwsłonecznych na polskim i światowym rynku

Kompetencja

Kompetencja

Rozumiemy potrzeby Klientów i wspieramy ich naszą wiedzą i doświadczeniem

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Potwierdzona opiniami Klientów

Design

Design

Tworzymy własne kolekcje aby sprostać trendom

O nas

Firma ORLITA działa od 1991 roku. Od samego początku specjalizowaliśmy się w produkcji rolet zewnętrznych oraz innych osłon przeciwsłonecznych , jak żaluzje, markizy czy rolety tekstylne. W myśl zasady „jakość sama się obroni”, nastawiliśmy się na produkty wysokiej jakości, konkurencyjne ceny przy jednoczesnym zastosowaniu najlepszych materiałów.

---

---

© 1991-2023 orlita.pl Kopiowanie zabronione.