Zapytania ofertoweproszę kierować na krakow@orlita.pl , krakow2@orlita.pl , gdansk@orlita.pl

UWAGA ZMIANA ADRESU!
Salon pozostaje przy Zakopiańskiej , ale z numeru 56 został przeniesiony pod numer 105, Centrum Handlowe SOLVAY PARK, poziom 0 tuż obok Media Markt.

Rolety zewnętrzne aluminiowe, zewnętrzne rolety typu screen czy też żaluzje fasadowe – które rozwiązanie wybrać?

osłony przeciwsłoneczne - zdjęcie

Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwym atutem każdej osłony montowanej na zewnątrz budynku jest fakt, iż promienie słoneczne zatrzymywane są na zewnątrz budynku i nie mają możliwości przeniknięcia do środka przez szybę. Tak właśnie się dzieje w przypadku zastosowania osłon montowanych wewnątrz budynku jak żaluzje czy rolety tekstylne. Takie zewnętrzne rozwiązanie znacząco obniża stopień nagrzewania pomieszczeń latem.

Zarówno rolety zewnętrzne jak i wewnętrzne spełniają dużą rolę dekoracyjną jako znaczący element w architekturze budynku. Wykonując projekt projektant czy architekt powinien uwzględnić właściwości estetyczne i funkcjonalne osłony, aby jak najlepiej dopasować ją do specyfiki budynku.

Sposób montażu i wybór rodzaju każdego z tych rozwiązań zależy od uwarunkowań technicznych w naszym budynku. Niestety bardzo często zdarza się, że inwestor planuje zakup osłon do budynku w którym okna i ściany nie są przystosowane do montażu osłon. O rodzaju zastosowanych rozwiązań należy najlepiej zadecydować już na etapie projektowania budynku. I to bez znaczenia jaki system zastosujemy. W każdym przypadku odpowiednie zamontowanie okien i nadproża pozwoli na wygodniejsze, bardziej estetyczne a przede wszystkim tańsze rozwiązanie.

Porównajmy więc:

Rolety zewnętrzne aluminiowe

roleta zewnętrzna

KLIKNIJ TUTAJ aby przejść do oferty rolet zewnętrznych

Nie bez przyczyny od lat są najbardziej popularnym rozwiązaniem wśród osłon montowanych na zewnątrz budynku. Oprócz oczywistej funkcji jaką jest osłona przed promieniami słonecznymi należy podkreślić ich olbrzymią zaletę jaką jest doskonała termoizolacyjność. Zamknięta roleta aluminiowa tworzy poduszkę powietrzną pomiędzy oknem a otoczeniem. Taka warstwa izolacyjna potrafi w znacznym stopniu obniżyć koszty ogrzewania zimą. Latem natomiast pozwala zmniejszyć wydatki na klimatyzację. W przypadku gdy klimatyzacji jednak nie posiadamy, zamykanie rolety w znacznym stopniu obniży temperaturę pomieszczenia. Należy dodać iż odpowiedni sposób zamknięcia rolety dzięki małym perforacjom zastosowanym w jej pancerzu pozwala na wpuszczenie pewniej ilości światła do wnętrza chroniąc jednocześnie przed nasłonecznieniem.

Roleta zewnętrzna doskonale chroni przed hałasem z zewnątrz, co doceniają przede wszystkim mieszkańcy miast oraz budynków sąsiadujących z dużymi ulicami.

Rolety aluminiowe dodatkowo utrudniają włamanie przez okna a wyposażone w dodatkowe elementy tj. blokady, specjalne prowadnice i pancerz mogą spełniać klasy antywłamaniowe RC3 i RC4.

Co do estetyki: to rzecz gustu. Jak dla mnie rolety zewnętrzne są najmniej atrakcyjne wśród opisywanych trzech. Jednakże są dostępne w olbrzymiej ilości kolorów pancerza: od drewnopodobnych do kolorów jednolitych: modnych szarości, brązów oraz wszelkich kolorów z palety RAL. Na plus zasługuje fakt, iż otwarte są całkowicie nie widoczne, gdyż chowają się z skrzynkę zazwyczaj umieszczoną pod warstwą tynku.

Rolety zewnętrzne tekstylne SOLARIS ZIP typu screen

Roleta ZIP

KLIKNIJ TUTAJ aby przejść do oferty rolet zewnętrznych SOLARIS ZIP

Estetycznie znacznie przyjemniejsze dla oka, lżejsze i nowocześniejsze niż rolety aluminiowe. Same w sobie są doskonałym elementem dekoracyjnym budynku. Dlatego też zyskują coraz większą popularność w nowoczesnych domach i biurowcach.

Wykonane z nowoczesnych materiałów o doskonałych właściwościach i trwałości. Wzmacniane włóknem szklanym. Tkaniny blokują przenikanie światła UV, co nie jest bez znaczenia dla naszego zdrowia. Do wyboru materiały o różnym stopniu przepuszczalności światła. Ciekawą ich właściwością jest ich przezierność od środka pomieszczenia. Użytkownik przy zamkniętych roletach wciąż ma wgląd na otoczenie za oknem pozostając równocześnie praktycznie niezauważalnym od zewnątrz. Technologia zamknięcia suwakowego ZIP gwarantuje rolecie Solaris Zip doskonałą odporność nawet na duży wiatr. Nieduża kaseta, szeroka gama kolorystyczna systemu oraz jego maksymalna szerokość aż do 5 metrów powoduje, że system znajduje zastosowanie dla różnorodnych aranżacji.

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe

KLIKNIJ TUTAJ aby przejść do oferty żaluzji fasadowych

Żaluzje czyli system poziomych lameli ustawianych pod dowolnym kątem pozwala użytkownikowi na regulację ilości wpadającego do wnętrza światła. To ich niewątpliwa zaleta stanowiąca przewagę nad pozostałymi. Do atutów żaluzji fasadowych należy ich nowoczesna estetyka. Same w sobie są pięknym elementem dekoracyjnym współczesnych budynków. Doskonale komponują się z dużymi przeszkleniami i szklanymi czy aluminiowymi fasadami. Nadają im lekkości i oryginalnego charakteru. Z tego powodu są bardzo często wybieranym rozwiązaniem przez projektantów i inwestorów.

Żaluzje fasadowe zabezpieczają przed przegrzewaniem pomieszczeń lecz nie pomagają w polepszeniu właściwości termoizolacyjnych budynku w lecie. Nie chronią również tak dobrze jak rolety aluminiowe przed hałasem.

Wybór najlepszego rozwiązania wśród osłon zewnętrznych powinien być dostosowany do charakteru budynku, jego funkcji oraz zamierzonej estetyki. Ważnym czynnikiem przy wyborze jest również wielkość i rodzaj okien a także sposób ich montażu. Wbrew pozorom obecność i rodzaj osłon zastosowanych wewnątrz pomieszczeń również odgrywa dużą rolę przy wyborze osłon zewnętrznych.

Napisz do nas

Administratorem danych osobowych jest firma ORLITA sp. jawna z siedzibą w Krakowie 31-301, ul. Chełmońskiego 11a Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania pytania.

Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści danych i prawo poprawiania danych.

We speak English GB
Wir sprechen Deutsch DE
Мы говорим по-русски RU
* - pola obowiązkowe

Punkty sprzedaży

Dlaczego my?

Doświadczenie

Doświadczenie

Kilkadziesiąt lat doświadczenia w branży osłon przeciwsłonecznych na polskim i światowym rynku

Kompetencja

Kompetencja

Rozumiemy potrzeby Klientów i wspieramy ich naszą wiedzą i doświadczeniem

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Potwierdzona opiniami Klientów

Design

Design

Tworzymy własne kolekcje aby sprostać trendom

O nas

Firma ORLITA działa od 1991 roku. Od samego początku specjalizowaliśmy się w produkcji rolet zewnętrznych oraz innych osłon przeciwsłonecznych , jak żaluzje, markizy czy rolety tekstylne. W myśl zasady „jakość sama się obroni”, nastawiliśmy się na produkty wysokiej jakości, konkurencyjne ceny przy jednoczesnym zastosowaniu najlepszych materiałów.

---

---

© 1991-2023 orlita.pl Kopiowanie zabronione.