W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do składania zapytań i zamówień bez wychodzenia z domu: telefonicznie: 12 268 00 18, 608 618 511 lub mailowo: krakow@orlita.pl.

Nasi doradcy wyposażą Państwo w niezbędne e-wzorniki, e-instrukcje oraz we wskazówki jak dokonać pomiarów a nawet montażu niektórych produktów samodzielnie.

Natomiast wszystkie dokonywane przez nas pomiary i montaże odbywają się z zastosowaniem niezbędnych środków ostrożności i higieny.

Kiedy i jakie przesłony przeciwsłoneczne okien fasadowych zastosować w domu?

Przesłony

Głównym pytaniem jakie musimy sobie zadać to: „jakie konkretnie jest główne przeznaczenie danej osłony?”

W przypadku gdy mają to być osłony, których głównym celem jest zabezpieczenie przed przegrzewaniem się pomieszczeń, musimy skoncentrować się na produktach, które montujemy po zewnętrznej stronie budynku (np. rolety zewnętrzne). Takie osłony nie dopuszczają promieni słonecznych do wnętrza budynku, lecz pochłaniają, rozpraszają i odbijają je na zewnątrz. W ten sposób okno jest „w cieniu”. Jest to zdecydowanie najbardziej skuteczny sposób na ochronę przed przegrzewaniem się pomieszczeń oraz zaoszczędzenie kosztów klimatyzacji. Przesłony okien fasadowych są zwykle dużych gabarytów, więc stanowią istotny element architektoniczny. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest ich planowanie w fazie projektowania budynku.


Drugim typem osłon przeciwsłonecznych są osłony wewnętrzne (np. rolety wewnętrzne tekstylne). Z natury są zdecydowanie tańsze, jednakże musimy pamiętać, że nie chronią przed nagrzewaniem pomieszczeń tak dobrze. Światło słoneczne jest zatrzymywane przez takie osłony już wewnątrz pomieszczenia. Pomimo faktu, że rzeczywiście tworzą w pomieszczeniu cień, to zdecydowana większość promieni słonecznych jest pochłonięta bądź rozproszona już wewnątrz pomieszczenia. Objawia się to w postaci nagrzewającej się rolety lub żaluzji. Takie zjawisko jest potocznie nazywane „efektem kaloryfera”.

Oczywiście nie oznacza to, że osłony wewnętrzne nie spełniają swojego zadania. Ich głównym zadaniem jest ograniczenie widoczności z zewnątrz, jak i stworzenie cienia w pomieszczeniu. Dzięki ich ogromnej różnorodności, a także szerokiej gamie wzorów i kolorów materiałów, stanowią bardzo ciekawy element wystroju wnętrz.

Pamiętajmy jednak, że bardzo często zewnętrzne i wewnętrzne osłony są stosowane jednocześnie, ponieważ ich zastosowanie i funkcjonalność są zgoła inne.

Napisz do nas

Administratorem danych osobowych jest firma ORLITA sp. jawna z siedzibą w Krakowie 31-301, ul. Chełmońskiego 11a Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania pytania.

Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści danych i prawo poprawiania danych.

We speak English GB
Wir sprechen Deutsch DE
Мы говорим по-русски RU
* - pola obowiązkowe

Punkty sprzedaży

Dlaczego my?

Doświadczenie

Doświadczenie

Kilkadziesiąt lat doświadczenia w branży osłon przeciwsłonecznych na polskim i światowym rynku

Kompetencja

Kompetencja

Rozumiemy potrzeby Klientów i wspieramy ich naszą wiedzą i doświadczeniem

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Potwierdzona opiniami Klientów

Design

Design

Tworzymy własne kolekcje aby sprostać trendom

O nas

Firma ORLITA działa od 1991 roku. Od samego początku specjalizowaliśmy się w produkcji rolet zewnętrznych oraz innych osłon przeciwsłonecznych , jak żaluzje, markizy czy rolety tekstylne. W myśl zasady „jakość sama się obroni”, nastawiliśmy się na produkty wysokiej jakości, konkurencyjne ceny przy jednoczesnym zastosowaniu najlepszych materiałów.

Nasze punkty sprzedaży

Kraków, ul. Zakopiańska 56, tel. 12 268 00 18
Kraków, ul. Chełmońskiego 11A, tel. 12 623 04 65
Gdańsk, 80-209 Chwaszczyno, ul. Boczna 23, tel. 660 070 808
Wieliczka, Sułków 298, tel. 12 256 20 00

Nasi partnerzy handlowi

Bielsko-Biała, ul. Olszówka 15, tel. 33 812 24 24
Mszana Dolna, ul. Piłsudskiego 10, tel. 18 331 10 58
Niepołomice, ul. Targowa 4J, tel. 12 281 31 98
Jasło, ul. Czackiego 9, tel. kom. 533877077
Do pobrania | Polityka prywatności | Promocje |Pliki cookies| Współpraca | Mapa strony      Zapraszamy do naszych salonów w miastach: Kraków, Gdańsk, Wieliczka.

© 1991-2019 Orlita.pl. Kopiowanie zabronione.